Clean Lyric
Paragraph Lyric
[Music and lyrics by Rhaa]
Zroneny, no stale zivy, zia¾ nahradil spravodlivy hnev,
Vzopal narod vsetky sily, boj sa jeho nepriate¾,
Z vychodu vietor pomsty veje, doraòany narod z pahreby vstava,
Viac uz pokory vo vriacej krvi nie je, chopil sa meèa, domoc sa svojho prava...
Braò sa, vlèI rod!!! Pamataj na Vidovdan!!!
Kym boles pominie a skonèI raz nas bo¾,
Kym slzy veènosti nepohlti èas,
Tam kdesi na dne studne narekov,
Spomina bude kazdy z nas...
Nikto si nezasluzil, nikto nemal plaka,
Bo preèo hynuli nasi milovani,
To plna såz je ta podomnou mlaka
Ani èas nemoze zmy z nas vsetky rany...
Tak braò sa vlèI rod a pamataj, pamataj na Vidovdan!
A ty mor ho! Hoj, mor ho, detvo mojho rodu!
Kto kradmou rukou siahne na tvoju slobodu,
A èo I tam dusu das, v tom boji divokom,
Mor ty len! A vol neby, ako by otrokom!
Tisic rokov èakame na ten deò, kedy Slav naplni odveky sen,
SkonèI sa èas poroby a pokory, vo svite Luny zaziari nas diadem...
O, spominaj na ten èas, kedy netrpel moj ¾ud!
Prisli vrazdi, zabijali,
Otèinu nasu a deti tvoje zotroèili, Nie!
Le, o rychlo le, nadej k oblakom, odkia¾ nas suzi strach,
Zoslany hviezdou na nase deti nevinne,
Nebesia sa rozostupili a posol temnot chàlil oheò na moj ¾ud
O, beda nam...
Braò sa, vlèI rod!!! Pamataj na Vidovdan!!!
Volaj, Slovan, kriè, nech poèu Slavsky chor,
Nech ucitia nas biè, o pohanov...
Slav braò si èes, bo pominie nas rod,
Zovri ruky v pas a daj sa na pochod... Si Slav!
Daj kresanovi zna, ze pohan prichadza,
Na pomoc bratom svojim, ktorych on nezradza...
Si Slav! Si Slav!
[Music and lyrics by Rhaa] Zroneny, no stale zivy, zia¾ nahradil spravodlivy hnev, Vzopal narod vsetky sily, boj sa jeho nepriate¾, Z vychodu vietor pomsty veje, doraòany narod z pahreby vstava, Viac uz pokory vo vriacej krvi nie je, chopil sa meèa, domoc sa svojho prava... Braò sa, vlèI rod!!! Pamataj na Vidovdan!!! Kym boles pominie a skonèI raz nas bo¾, Kym slzy veènosti nepohlti èas, Tam kdesi na dne studne narekov, Spomina bude kazdy z nas... Nikto si nezasluzil, nikto nemal plaka, Bo preèo hynuli nasi milovani, To plna såz je ta podomnou mlaka Ani èas nemoze zmy z nas vsetky rany... Tak braò sa vlèI rod a pamataj, pamataj na Vidovdan! A ty mor ho! Hoj, mor ho, detvo mojho rodu! Kto kradmou rukou siahne na tvoju slobodu, A èo I tam dusu das, v tom boji divokom, Mor ty len! A vol neby, ako by otrokom! Tisic rokov èakame na ten deò, kedy Slav naplni odveky sen, SkonèI sa èas poroby a pokory, vo svite Luny zaziari nas diadem... O, spominaj na ten èas, kedy netrpel moj ¾ud! Prisli vrazdi, zabijali, Otèinu nasu a deti tvoje zotroèili, Nie! Le, o rychlo le, nadej k oblakom, odkia¾ nas suzi strach, Zoslany hviezdou na nase deti nevinne, Nebesia sa rozostupili a posol temnot chàlil oheò na moj ¾ud O, beda nam... Braò sa, vlèI rod!!! Pamataj na Vidovdan!!! Volaj, Slovan, kriè, nech poèu Slavsky chor, Nech ucitia nas biè, o pohanov... Slav braò si èes, bo pominie nas rod, Zovri ruky v pas a daj sa na pochod... Si Slav! Daj kresanovi zna, ze pohan prichadza, Na pomoc bratom svojim, ktorych on nezradza... Si Slav! Si Slav!