Hainita sta in cui
Afara soare nu-i
Nimic nu-i bun de cand
Ma
Oare cat o sa ma certe tata tam tara tam
Sa
Am un cutu mare si un pisic mai blandEu le
Cand noaptea intra in odaiSi lumanarea se aprindeIar pe obraji,
Cum se lasa noaptea-n casaSomnul vine la copiiSa ne spuna
Hop sha la la la la la la la laDaca
Oare cat o sa ma certe tata tam tara tamSa
E inca noapte, pe cer atatea stelePadurea doarme, in somnul
La o margine de lumeFara cineva ca sa-l indrume...Ajunge omul
Vine oaspete la mineBunicutul meu destept...Oare unde-o sa se aseze?Am
Te-am intalnit in drum spre casaErai grabit, dar eu frumoasaMergeai
Majoritatea timpului trecator,Noi stam cu fata in fata la monitorTrec
» More on Cleopatra Stratan